Glow messageboard


  Ölüm anında çekilen acılar ...

  Paylaş
  avatar
  Remorse is for the dead
  Admin
  Admin

  Mesaj Sayısı : 1044
  Nerden : İstanbul
  Teşekkür : 2
  Kayıt tarihi : 03/05/08

  Ölüm anında çekilen acılar ...

  Mesaj tarafından Remorse is for the dead Bir Cuma 1 Ağus. 2008 - 19:10

  En nefret ettiğim konu budur ... ama koym dedim ..

  New Scientist’de yayımlanan bilimsel araştırmaya göre boğulmada panik yaşanıyor, yüksekten düşmede ise kalp patlıyor

  Dünyanın önde gelen bilim dergisi New Scientist, İskoçya’daki Caledonian Üniversitesi’nden psikolog Cynthia McVey’in, ölümün eşiğinden dönenlerle görüşerek ve bilimsel incelemeleri bir araya getirerek yaptığı araştırmayı yayımladı. Araştırma, kafa kopmasından boğulmaya, yanmadan yüksekten düşmeye kadar birçok ölüm şeklinde asıl sorumlunun, beyne oksijen gitmemesi olduğunu ortaya koydu. Araştırmaya göre ölüm anlarında şunlar yaşanıyor:

  Boğulma: Kişi ilk anda büyük panik yaşıyor. Nefesini tutuyor. Ardından su ciğerlerine doldukça bir yanma ve yırtılma hissi duymaya başlıyor. Son olarak hissettiği şey ise sakinlik ve dinginlik oluyor. Oksijen alamadığı için bilinci kapanıyor, ardından ölüyor.

  Elektriğe kapılma: Elektrik akımına kapılma, kalbi durdurabiliyor. 10 saniye sonra da bilinç kapanıyor. Ancak elektrikli sandalyede idam edilen mahkûmların ölüm nedeni beynin aşırı ısınması ya da boğulma oluyor

  Kafanın kopması: Beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu.

  Yüksekten düşme: ABD’deki Golden Gate Köprüsü’nden atlayan 100 kişi, akciğerin iflas etmesi, kalbin patlaması ve kırık kaburgaların iç organlara zarar vermesi sonucu öldü.

  Yanma: Yanıklar, çok şiddetli acıya yol açıyor. Sinir uçlarının yanması ise bu acı hissini bir süre sonra ortadan kaldırıyor. Ardından kişi biraz his kaybına uğruyor. Yanarak ölen kişilerdeki asıl ölüm nedeni çoğunlukla zehirli gazların solunması ve nefessizlik oluyor.

  Kalp krizi: En çok rastlanan olay, kaslar oksijen alamayıp çırpınmaya başladığında hissedilen göğüs ağrısı. Kalbin normal ritminin bozulması, kalp atışlarını durduruyor. Bilinç kapanıyor ve ölüm gerçekleşiyor.

  Kan kaybı: 1.5 litre kan kaybeden kişi kendini halsiz, susamış ve korkmuş hissediyor. İki litre kan kaybedildiğinde baş dönmesi ve bilinç kaybı başlıyor.

  Dekompresyon (basınç kaybı): Ani basınç kayıplarından kurtulanlar, göğsüne vurulmuş gibi ani bir acı yaşadıklarını anlatıyor. 15 saniyeden az süre içinde de bilinç kaybı yaşanıyor.

  Asılma: Yağlı urganla asılarak boğulma 10 saniye içinde bilinç kaybına yol açıyor. Fırlatma tarzı asılmalarda amaç, boynun kırılmasını sağlamak. Ancak bu yöntemle asılan mahkûmlarda ölümlerin yine boğulmadan kaynaklandığı belirlendi.

  Zehirli iğne: ABD’de idamlarda kullanılan yöntem, doğrudan kalbi durduruyor. Araştırmalar, mahkûmların yanma ve büyük acı hissettiğini gösteriyor
  avatar
  SchIzOpHreNia_
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 510
  Yaş : 25
  Nerden : istanbul.
  Teşekkür : 0
  Kayıt tarihi : 21/06/08

  Geri: Ölüm anında çekilen acılar ...

  Mesaj tarafından SchIzOpHreNia_ Bir Cuma 1 Ağus. 2008 - 19:23

  uff.. cok kötü ya..
  avatar
  ßasak
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 1183
  Teşekkür : 0
  Kayıt tarihi : 12/06/08

  Geri: Ölüm anında çekilen acılar ...

  Mesaj tarafından ßasak Bir Cuma 1 Ağus. 2008 - 19:27

  hepsii çok kötüü ya...

  ama özelliklede "Kafanın kopması: Beyin, kafa koptuktan sonra saniyelerce fonksiyonlarını sürdürüyor. Giyotinli idamlarda kopan kafada 30 saniye kadar yüz mimikleri görülüyordu" bu çok kötü..

  bunlardan herhangi birini yaşayarak asla ölmek isteemem...
  avatar
  merwe

  Mesaj Sayısı : 539
  Teşekkür : 0
  Kayıt tarihi : 19/06/08

  Geri: Ölüm anında çekilen acılar ...

  Mesaj tarafından merwe Bir C.tesi 2 Ağus. 2008 - 15:33

  hepsi birbirinden kötü ya ..
  avatar
  ßasak
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 1183
  Teşekkür : 0
  Kayıt tarihi : 12/06/08

  Geri: Ölüm anında çekilen acılar ...

  Mesaj tarafından ßasak Bir Ptsi 25 Ağus. 2008 - 6:42

  katılıyorum

   Forum Saati Ptsi 19 Kas. 2018 - 7:30