Glow messageboard


  ca$h/cash

  Paylaş
  avatar
  ßasak
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 1183
  Teşekkür : 0
  Kayıt tarihi : 12/06/08

  ca$h/cash

  Mesaj tarafından ßasak Bir C.tesi 30 Ağus. 2008 - 17:46  Yönetmen: Eric Besnard
  Oyuncular: Jean Dujardin
  Jean Reno
  Valeria Golino
  Alice Taglioni

  Yapım Yılı 2008
  Dil Fransızca
  Türü Suç


  Cash, Paris’in en seçkin dolandırıcılarından biridir ve yüksek kazançlı kalpazanlık işleri konusunda neredeyse rakipsizdir. Ancak, bu tip işler onun için giderek sıradan olmaya başlamıştır. Şimdi en büyük hayali, Fransa’nın güneyindeki Riviera bölgesinde çok büyük çaplı bir elmas soygunu yapmaktır. Cash birlikte çalıştığı kardeşi Solal’in bir yatırım dolandırıcılığı işi sırasında rakip çete üyeleri tarafından öldürülmesiyle epeyce sarsılır.

  Kardeşinin intikamı almak için planlar yapmaya başlar. Bir yandan da kafasında, yapacağı büyük elmas soygununu tasarlamaktadır. Bundan sonrasında Cash, içlerinde dolandırıcılığı bir sanat haline getirmesiyle tanınan Maxime ve onun güzel suç ortağı Garance’ın da yer aldığı pek çok kanundışı insanla işbirliği yapar. Fransa’nın en tanınmış suçlulularının oluşturduğu bu ekibe kariyerini geliştirmek isteyen bir gizli polisin sızması işleri daha da karmaşıklaştırır.

  Grup içinde ittifaklar yapılır, bozulur. Vefasızlık, döneklik, sahtekarlık ve ihanet oyunun temel kuralı olmuştur. Kimsenin kimseye güvenmediği bu kedi fare oyununda hesaplar görülecek ve ölen kardeşin intikamı alınacaktır ama incecik bir ip üstünde oynanan bu oyununun kaybedeni acaba kim olacaktır?

  bu film suan vizyonda..

   Forum Saati Paz 20 Ocak 2019 - 13:37