Glow messageboard


  Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon / Üç Hanedan: Ejderin Dirilişi

  Paylaş
  avatar
  ßasak
  Moderatör
  Moderatör

  Mesaj Sayısı : 1183
  Teşekkür : 0
  Kayıt tarihi : 12/06/08

  Three Kingdoms: Resurrection of the Dragon / Üç Hanedan: Ejderin Dirilişi

  Mesaj tarafından ßasak Bir C.tesi 30 Ağus. 2008 - 17:48  Yönetmen: Daniel Lee
  Oyuncular: Andy Lau
  Sammo H.Kam-Bo
  Maggie Q
  Vanness Wu

  Süre: 102'
  Yapım Yılı: 2008
  Dil :Mandarin
  Türü :Tarihi


  Film, Çin tarihinin en karanlık dönemi olan M.S. 190 – 280 yıllarındaki eski Çin’deki olayları nakletmektedir. Sürekli savaşların ve karışıklığın olduğu bu devir aynı zamanda Çin şövalyeliğinin altın çağını temsil eden ve yalnızca kişisel güçleriyle ve başarılarıyla ilerleyerek Çin’in en şanlı meydan muharebelerinde savaşıp ülkenin en tanınmış kahramanları olan savaşçıların, yeni hiyerarşinin ortaya çıktığını gören bir devirdir.

  “Han” imparatorluğunun çöküşünü takiben, yöresel diktatörler güçlerini artırıp üstünlük için birbirleriyle rekabete girdiler. Ülkenin kontrolünü ele geçirmek için yıllarca süregelen ihtilaf savaşlarından sonra, bu anarşi devrinden üç diktatör devlet muzaffer olarak çıktı ve fethettikleri topraklarda kendi sınırlarını belirleyip krallıklarını ilan ettiler. Sonuç olarak Çin üç rakip krallık arasında paylaştırıldı.

  Bunlar, kukla “Han” imparatoruna hükmedip, imparatorluk sarayını ele geçiren kötü ve kalleş diktatör Cao Cao tarafından yönetilen Wei Kuzey İmparatorluğu; karşı çıkılmadan aniden saldırıya geçebilmesi için iki hasmını kendi aralarında savaştırıp onları ele geçirmek için entrikalar çevirip komplolor kuran kurnaz diktatör Sun Quan’ın başında bulunduğu Wu Güney Krallığı; düşmanlarına karşı çok fazla mücadele veren Han imparatorluğunun yasal varisi ve “Han” imparatorunun yüce amcası adil ve oldukça itibarlı diktatör Liu Bei’nin yönettiği Shu Batı Krallığıdır.

   Forum Saati C.tesi 15 Ara. 2018 - 0:27